reporter.edu.pl

Jakie sa prawa stazysty

Jakie sa prawa stazysty

Jakie sa prawa stazysty

Energia wiatrowa, staje się coraz bardziej popularne na całym świecie jako realną alternatywę dla paliw kopalnych. To łatwo dostępne wolne źródło energii jest łatwe i stosunkowo tanie, aby wykorzystać i jest oczywiście całkowicie wolne od zanieczyszczeń. Rzućmy okiem na kraje, które są główną wykładniki Wind Power.pediatra Warszawa

Stany Zjednoczone

Bezsprzecznie światowym liderem, Stany Zjednoczone wygenerowane jakieś 35000 megawatów energii wiatrowej w 2009 roku, a 2% całej produkcji energii elektrycznej. W Stanach Zjednoczonych w Teksasie jako zdecydowanie najbardziej pojemność energii wiatrowej, a jego Farma wiatrowa w Roscoe jest największym na świecie lądowych narzędzie. W 2009 roku Stany Zjednoczone, skutecznie zastępuje 3 elektrownie jądrowe, instalując 9900 megawatów nowych mocy elektrowni wiatrowej. Samo to było wystarczające do zasilenia około 2,4 miliona domów.

Chiny

2. największym na świecie producentem energii wiatrowej nie jest chyba zaskoczeniem Chiny. Dzięki dużej masy lądowej i długiej linii brzegowej, Chiny są idealnym kandydatem do produkcji energii wiatrowej. Niektóre 25100 megawatów energii elektrycznej były generowane przez energetykę wiatrową w samym 2009 roku energetyka wiatrowa stała się kluczowym czynnikiem wzrostu gospodarczego kraju w ostatnich latach.

Chiny obecnie liczy 80 farm wiatrowych w operacji, z planowanych większych inwestycji. Global Wind Energy Council szacuje, że chińskie inwestycje Energetyki Wiatrowej, po prostu nie może być dopasowana przez jakikolwiek inny naród, więc równie dobrze może szybko przewrócić Stanów Zjednoczonych jako światowego lidera.

Niemcy

Wiodący wykładnik energii słonecznej, jak również, Niemcy oferuje najwyższy na świecie turbinę wiatrową, w niektórych 524 stóp wysokości. W kraju jest całkowicie zaangażowana w energię odnawialną i ma być w 100% wolne od paliw kopalnych do roku 2050.
Artykuł dzięki: Wentylator przeciwwybuchowy