reporter.edu.pl

Czego nie jest w stanie dac nam szkola | reporter.edu.pl

Czego nie jest w stanie dac nam szkola

Czego nie jest w stanie dac nam szkola

Jeśli klimatyzator przestał działać dwa najbardziej prawdopodobnymi sprawcami są zwykle pojedyncze wadliwe części lub braku rutynowej konserwacji. Podobnie jak w samochodzie, klimatyzator jest mechaniczny system i wymaga regularnej konserwacji i serwisu. Jak długo można oczekiwać samochód trwać, jeśli nigdy nie zmienił olej? Jak długo to może się udać, jeśli nigdy nie obracać opony lub sprawdzane hamulce? To samo można powiedzieć o jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w swoim życiu, klimatyzatora. Bez rutynowego programu konserwacji, nasze samochody rozbić tak jak i nasze klimatyzatory.

Niestety, większość z nas się samozadowolenie, gdy chodzi o uwarunkowania naszej przestrzeni życiowej. Nie chcemy myśleć o powietrzu, chyba że coś jest nie tak z nim. Wpadamy klasyczną pułapkę obecnie miejscu, to z serca. Nie możemy nawet nie zauważyć, że nasze rachunki za energię są coraz wyższe z każdym rokiem. To jest, gdy "gorące lato" uderza nas najbardziej. Rachunek narzędzie podwaja i skończyć pisanie wielu dużych czeków.

Jeśli system klimatyzacji jest ponad 10 lat, nadmierne zużycie energii i częste naprawy są znakami towarowymi zużyte systemu. Chociaż wiele systemów może funkcjonować przez wiele lat, nowy system o wysokiej wydajności można zaoszczędzić czas, pieniądze i bóle głowy. Mogą nawet płacić za siebie, przez radykalne obniżenie kosztów użytkowych.

Jeśli system klimatyzacji poniżej 10 lat rutynowa obsługa serwisowa jest prawie zawsze preferowanym wyborem. Wiele domów nie wiedzą, że mogą znacząco zwiększyć ich wydajność klimatyzacji rocznych lub dwuletnich lekarskie.

dobrego trenera personalnego

Najdroższa opcja to "jeśli nie jest zepsute, nie naprawić" nastroje. Są szanse, że stary system klimatyzacji nie powiedzie się, gdy pracuje najciężej i trzeba go najbardziej. Wykonawcy wiedzą o tym i odpowiednio dostosować swoje ceny. Nie tylko czekasz jeden do dwóch tygodni "awaryjny" Install, wzrost cen o 15-20% w godzinach szczytu miesięcy. Ciśnienie w portfelu może być co najmniej o swoich obawach. Uszkodzony lub wadliwy system klimatyzacyjny można umieścić Ciebie i Twojej rodziny są narażeni na działanie ognia, biologicznych, azbestu lub innych zagrożeń.

Poświęć kilka chwil i pomyśleć o systemie klimatyzacji. Jeśli jest to ponad 10 lat to chyba czas, aby rozpocząć budżetowania dla nowego modelu o wysokiej sprawności. Jeśli jest to mniej niż 10 lat, upewnij się, że Twój system jest profesjonalnie utrzymane, dzięki czemu można zachować zimną krew i twoje rachunki za media niskie.

Artykuł dzięki: NTO Grzegorz Stasiowski